Investujte do správne postele! Ako si ju vybrať?

07.04.2020

Posteľ si väčšinou vyberáme na veľa rokov. Mala by sa nám skutočne páčiť a zároveň poskytnúť pokojný nočný odpočinok. Ponuka postelí na trhu je v dnešnej dobe naozaj obrovská. Ktorú si máme vybrať, aby sme naše rozhodnutie neskôr neľutovali?

1. Delenie postelí podľa počtu lôžok Ktoré postele idú najviac na dračku, čo myslíte?

Štatistiky hovoria o prevažujúcom predaji dvojlôžkových manželských postelí oproti jednolôžkovým. Manželské postele sú dominantou spálne. Vyberajú sa na každodenné spanie a často vynikajú odolnosťou, majú premyslené riešenia úložného priestoru a zoženiete ich v rôznych odtieňoch. Cena sa odvíja prevažne od výrobného materiálu a technického riešenia konštrukcie. Pri jednolôžkových posteliach sa rozhodujte podľa toho, ako intenzívne ich plánujete využívať. Posteľ pre návštevu, ktorá bude slúžiť na spanie iba zopár dní v mesiaci, nemusí byť nutne z dubového masívu, nepotrebuje dizajnové čelo s osvetlením a množstvo úložného priestoru, aj keď Vám samozrejme nič nebráni si takú posteľ kúpiť. Jednolôžkové postele, určené na príležitostné spanie, majú zvyčajne fantastickú cenu, ale dlhodobú odolnosť voči vŕzganiu od nich nečakajte.


2. Delenie podľa typu konštrukcie

Postele delíme podľa typu použitej konštrukcie na klasické, poschodové, rozkladacie a vyklápacie postele.

Každý typ má svoje výhody a nevýhody.

Klasický typ postele

Klasický typ postele stojí samostatne a pevne na podlahe a nemá úložný priestor. Výhodou však je, že tieto typy postele majú zvyčajne zaujímavejší dizajn.

Poschodové postele

Ak máte v detskej izbe dve alebo dokonca tri malé deti, budete určite zvažovať ako ušetriť drahocenný priestor na hranie. Súčasný trend týmto posteliam nepraje a poschodové postele klasického typu s horným lôžkom umiestnených nad spodným sú prevažne na ústupe. V minulosti boli poschodové postele obľúbené, dnes existujú modernejšie a často bezpečnejšie riešenia na šetrenie miesta (napríklad rozkladacie postele). Za hlavný nedostatok sa považovali možné pády pri presune detí z horného lôžka po schodoch. Dieťa vie spať hlbokých spánkom a hoci sa v noci zobudí na návštevu WC, často nie je úplne bdelé, má zníženú koordináciu pohybu a môže spadnúť z rebríka poschodovej postele. Ak plánujete kúpiť klasickú poschodovú posteľ, overte si pevnosť horných bariér a ich upevnenie. Dajte prednosť pevným a jednoliatym bočniciam, hlavne na hornom lôžku.

Tagy článku:

Napríklad 'jedálenská stolička' alebo 'dub'